środa, 19 grudnia 2012

PLANY, PLANY...

Czas wspomnieć o nowych komiksowych projektach nad którymi „pracuję”, a może powinienem napisać zacznę pracować w nadchodzącym roku;) Mam tutaj na myśli solowe projekty oraz komiksy, które narysuję do scenariuszy innych twórców.

CZAROWNICE (tytuł oczywiście roboczy)Pomysł na ten komiks pojawił się już rok, może nawet ponad rok temu, jednak nie było czasu, żeby nad nim dłużej posiedzieć. W końcu udało mi się ogarnąć co nieco moje inne projekty (Kotton, Stalowy Jeż, Ból)  i znalazłem chwilę, żeby zbudować coś na wzór scenariusza, stworzyć bohaterów, no i narysować kilka stron „startowych”. Nastąpi jeszcze sporo zmian w scenariuszu,  gdyż ciągle pojawiają się nowe pomysły. Trzeba to sensownie poukładać. Tym razem chciałbym uderzyć w klimaty czarnej magii, okultyzmu i czarownic.  Nie zabraknie także żywych trupów i innych znanych mrocznych istot. Bardzo zainspirowały mnie filmy typu : Häxan, Suspiria czy też Inferno. Wspaniałe klimatyczne dzieła z genialną ścieżką dźwiękową. 

INSTYTUT

To z kolei najnowszy projekt Piotra Harmacińskiego z którym stworzyłem Ból oraz Bolesne Kroniki. Rzecz dość makabryczna dla czytelników o mocnych żołądkach;) Nie no trochę przesadzam, ale wydaje mi się, że w tym komiksie wróciliśmy na chwilę do brutalności, którą ociekał w niektórych miejscach Ból. Tym razem akcja toczy się wokół pewnego zadufanego w sobie naukowca, pracownika tytułowego instytutu oraz eksperymentów, które zostają w nim przeprowadzane.

VULGORE


Vulgore* to z kolei luzacka opowieść o pewnym słudze szatana (następca Trupa na Zlecenie?!), który na ziemi wykonuje dla piekieł zadania głównie polegające na zabijaniu i przejmowaniu dusz różnego rodzaju kreatur, które rogaty pragnie zwerbować do swojej armii. Piekielna jazda bez trzymanki dla fanów kiczu, gore i dziwnego, obleśnego humoru:) Komiks Vulgore podobnie jak "Czarownice" planuję zrobić w kolorze.


*Główny bohater pojawi się także w pierwszym numerze zinu KRESKA,
który zadebiutuje prawdopodobnie w marcu.

 WESTERNOWO (Obecnie brak tytułu)


Jestem fanem westernów…huhmm no może nie aż takim wielkim fanem, ale na pewno uwielbiam rysować komiksy, których akcja ma miejsce właśnie na dzikim zachodzie. Mój lekko westernowy Kotton się zakończył (chociaż za jakiś czas pojawi się jeszcze jedna ciekawe rzecz związana z szeryfem;), więc czas brać się za coś nowego w westernowych klimatach. To będzie bez wątpienia najdziwniejszy projekt, który wymyśliłem i narysowałem.


Chodzi mi głównie o sposób w jaki go rysuję. Otóż jak zapewne zauważyliście uwielbiam rysować w różnych stylach. Staram się, aby każdy z moich komiksów wyglądał inaczej pod względem rysunku (np. Stalowy Jeż i Bolesne Kroniki) . Tym razem chcę w jednym komiksie użyć każdego z swoich stylów. Może i wygląda to trochę nierówno i dziwacznie, ale taki miałem zamiar. Dużo eksperymentuję przy tym projekcie. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś nowego, nietypowego i interesującego.

 THE ZOMBIE NINJAOczywiście cały czas tworzę także kolejne strony do mojej web-komiksowej serii „The Zombie Ninja”. Zapowiedź nowego odcinka jest już od jakiegoś czasu na stronie zombiaka – TZN. Będzie to chyba najlepszy odcinek jaki do tej pory narysowałem:) Postaram się tym razem zrobić jeszcze więcej stron niż w poprzednich odcinkach. Jest jeszcze sporo do opowiedzenia i pokazania, w końcu Tuai to ogromne miasto:)

Uff to chyba na razie tyle. Zapowiada się pracowity rok:) Miejmy nadzieję, że doczekamy 2013 roku... Spadam do schronu. Dobrej Nocy!

2 komentarze:

  1. Ty to jesteś pracowity człowiek! :)
    Powodzenia!:)
    Ja to czekam na Vulgore!

    OdpowiedzUsuń
  2. ThankZzZ Man:) Mam nadzieję, że uda się ukończyć każdy z nich:)

    OdpowiedzUsuń