środa, 27 listopada 2013

Mroczne Czasy

Ostatnio udało mi się napisać kilka ciekawych (według mnie) scenariuszy, które, jeżeli przetrwam, będę starał się realizować w nadchodzącym 2014 roku. Poniżej umieściłem odrobinę informacji oraz przykładowych stron i artów z tych właśnie projektów.


Komiks „Żniwa” to mroczna opowieść, dziejąca się gdzieś w czasach niewolnictwa. Głównym bohaterem komiksu jest Jonas Wrightson - właściciel pewnej niewolniczej plantacji, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Aby powstrzymać szaleństwo, które nawiedziło dom Wrightsona, będzie musiał on stawić czoła swojej przeszłości, która skrywa niejeden przerażający sekret.Martwi Bogowie” to z kolei jeszcze bardziej mroczna historia dziejąca się w (uwaga, uwaga) mrocznych czasach średniowiecza;). To już dość stary projekt, gdyż prace nad scenariuszem rozpocząłem ponad rok temu, wtedy też powstały pierwsze szkice. 
Na początku historia opowiadała zupełnie o czymś innym i szybko dałem sobie z nią spokój, ponieważ totalnie nie byłem wtedy zainteresowany takim klimatem i umiejscowieniem akcji. Po pewnym czasie pomysł wydał mi się jednak na tyle ciekawy, że szkoda było mi go zostawiać w szufladzie. Postanowiłem napisać to od nowa, rozwinąć pomysł i zmienić nieco oprawę graficzną. No i teraz ciągle powstaje:)


Kolor do powyższego rysunku stworzył Mariusz Topolski (wielkie dzięki, Man!).


Moja samurajska historyjka ciągle powstaje. To chyba najdłużej powstający z moich komiksików.  I zupełnie nie chodzi o problemy związane z rysunkiem tylko o scenariusz. Zrobiłem już chyba 6 różnych wersji i zawsze coś jest nie tak, zawsze muszę coś zmieniać, ponieważ wydaje mi się idiotyczne i zaczynać od nowa;) No, ale może kiedyś to ukończę...


Co jeszcze ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie? „Bolesne Kroniki” powróciły
z martwych i  dorobiliśmy się nowego rysownika:) Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi odcinkami stworzonymi przez Piotra i RafałaBolesne Kroniki.


 Mój solowy komiks pt. „VULGORE” czeka w uśpieniu niczym Cthulhu na swój właściwy moment i czas;).


Ostatni Wampir” czyli mój najnowszy webkomiks, powoli zbliża się do końca pierwszej części. Najprawdopodobniej część druga ruszy od stycznia chociaż może uwinę się jakoś i nastąpi to trochę szybciej.

Ufff to tyle na dziś:) Do następnego!

3 komentarze:

  1. Czekam na stuff. Zwłaszcza "Żniwa" do mnie przemawiają. Oj tak!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo jestem ciekawa tego Vulgore. Zaintrygował mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobrze by było, żeby ten projekt ujrzał wreszcie światło dzienne:) Mam nadzieję, że coś wreszcie ruszy! Jestem dobrej myśli:)

    OdpowiedzUsuń